Pirmas puslapis
Apie
Naujienos
Mokslinė metodinė taryba
Kontaktai
Konkursai
Vytautijada
Suvažiavimai
Atestavimas
Paieška
Nuorodos


Lietuvos Respublikos
restauratorių sąjunga
Į/k 190685380
Pilies g.16/Šv.Mykolo g.2
LT-01123  Vilnius
Tel. 8 5 2619459
restauratoriu.sajunga@gmail.com
Spausdinti El. paštas
Europos Komisija ir Europa Nostra paskelbė 2010 metų ES paveldo apdovanojimų laimėtojus ir kviečia teikti paraiškas 2011-ųjų metų konkursui

Europos Sąjungos paveldo apdovanojimai išryškina geriausius Europos pasiekimus ir pristato dėmesio vertas pastangas saugant turtingą Europos architektūros, kraštovaizdžio, archeologijos ir meno paveldą.

Kiekvienais metais iškilmingos ceremonijos metu pasveikinami visi apdovanojimo laureatai ir įteikiami šeši pagrindiniai ES ir Europa Nostra prizai po 10 tūkst. eurų. Apdovanojimai teikiami už išskirtinius paveldo saugojimo, restauravimo ir pristatymo darbus tokiose srityse kaip paminklų ir pastatų restauravimas, jų pritaikymas šiuolaikinėms reikmėms, kraštovaizdžio atkūrimas, meno kolekcijų apsauga ir kt.

2010-aisiais metais paskelbti 29 apdovanojimų laureatai, išrinkti iš 140-ties projektų, pateiktų iš 26 šalių. Iškilmingos ceremonijos, kuri vyks Aya Irini, Stambule, Turkijoje, metu bus paskelbti ir šeši pagrindinio prizo laimėtojai. Laureatus atrinko keturios Paveldo apdovanojimų žiuri, sudarytos iš nepriklausomų Europos ekspertų. Pilną laureatų sąrašą rasite Europa Nostra tinklalapyje: http://www.europanostra.org/laureates-2010/.

Pagrindinis Paveldo apdovanojimų tikslas – sudaryti sąlygas keitimuisi patirtimi Europos paveldo sektoriuje. Pasitelkdama „pavyzdžio galią“, apdovanojimų schema skatina tolimesnes pastangas ir projektus, skirtus Europos paveldo apsaugai. Tai sutampa su kitų Europos lygmens iniciatyvų, pavyzdžiui, Europos paveldo dienų, siekiais.

Europos Komisija ir Europa Nostra kviečia teikti paraiškas 2011-ųjų metų apdovanojimams. Siūlyti kandidatus galima  šioms kategorijoms:
1.konservavimas;
2.tyrimai;
3.išskirtinės individų ar organizacijų paveldo apsaugos paslaugos;
4.edukacija, mokymai ir informacijos sklaida.

Paraiškų teikimo terminas - 2010 m. spalio 1 d. Paraiškos formas ir daugiau informacijos rasite čia: http://www.europanostra.org/apply-for-an-award-2011/ .

 Apdovanojimas skiriamas nuo 1978-ųjų metų; 2002 metais tai tapo oficialiu Europos Sąjungos apdovanojimu.
 
< Ankstesnis   Kitas >

http://www.restauratoriusajunga.lt, powered by Joomla