Pirmas puslapis
Apie
Naujienos
Mokslinė metodinė taryba
Kontaktai
Konkursai
Vytautijada
Suvažiavimai
Atestavimas
Paieška
Nuorodos


Lietuvos Respublikos
restauratorių sąjunga
Į/k 190685380
Pilies g.16/Šv.Mykolo g.2
LT-01123  Vilnius
Tel. 8 5 2619459
restauratoriu.sajunga@gmail.com
Spausdinti El. paštas

Kultūros paveldo departamentas netoleruoja aplaidžiai dirbančių paveldosaugininkų

Kultūros paveldo departamento (toliau KPD) Vilniaus teritorinio padalinio (toliau VTP) specialistams skirtos tarnybinės nuobaudos už eilę procedūrinių pažeidimų dėl kurių Aušros vartų galerijoje buvo savavališkai vykdomi tvarkybos darbai. KPD VTP vedėjui Rimantui Bitinui ir vyriausiajai specialistei Linai Černiauskienei skirti griežti papeikimai.

Aušros vartų galerijoje vykdytų darbų metu buvo pažeistos vertingosios savybės ir autentiškumas. Vietomis buvo nuardytos keraminės grindų plytelės, demontuoti mediniai porankiai, mozaikinio betono (teraco) laiptų pakopos iš viršaus užklotos galerijai nebūdingu marmuru, pašalinta dalis senųjų laiptų pakopų, be tyrimų iškirsti grioveliai sienose elektros instaliacijai ir šilumotiekiui, kitoje vietoje įrengtos durys, keičiamas grindų lygis ir įrengiamos trys naujos laiptų pakopos bei savavališkai užmūrijama niša sienoje.

KPD VTP aukščiau išvardinti valstybės tarnautojai, patikrinę projektą, negalėjo jam pritarti, negalėjo išduoti tvarkybos darbų leidimo bei nevykdė Aušros vartų koplyčioje ir galerijoje atliekamų tvarkybos darbų kontrolės. Tokiu būdu buvo pažeistos leidimų išdavimo taisyklės, paveldo tvarkybos darbų reglamento (PTR), Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo, bei Valstybės tarnybos įstatymo reikalavimai.

Pagal Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamentą, jei yra numatomi griovimo darbai (šiuo atveju, laiptų dangos keitimas ir apšvietimo įrengimas buvo galimas tik griaunant – išardant, demontuojant laiptų pakopas ir sienose kalant griovelius), būtinos Nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos ekspertų išvados dėl statinio kultūrinės vertės. Tačiau KPD VTP nesikreipė į ekspertus, kad būtų patikslintos Aušros vartų koplyčios ir galerijos vertingosios savybės.

Už Aušros vartų galerijoje į koplyčią atliktus darbus, pažeidžiant įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus, asmeninės atsakomybės neišvengė ir projekto vadovas A. Gvildys, projekto dalies vadovas – Ilja Makarov ir paveldosauginę ekspertizę atlikęs Virgilijus Spudas. Jiems balandžio viduryje buvo panaikinti nekilnojamųjų kultūros paveldo apsaugos specialisto atestatų galiojimai.

Kontaktiniai asmenys:
Algimantas Degutis
Direktoriaus pavaduotojas
Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
Tel.: (8 5) 272 41 00
Mob. tel.: 8 698 40415
El. paštas: alde@heritage.lt
Iš Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (http://www.kpd.lt )

 
< Ankstesnis   Kitas >

http://www.restauratoriusajunga.lt, powered by Joomla