Pirmas puslapis
Apie
Naujienos
Mokslinė metodinė taryba
Kontaktai
Konkursai
Vytautijada
Suvažiavimai
Atestavimas
Paieška
Nuorodos


Lietuvos Respublikos
restauratorių sąjunga
Į/k 190685380
Pilies g.16/Šv.Mykolo g.2
LT-01123  Vilnius
Tel. 8 5 2619459
restauratoriu.sajunga@gmail.com
Spausdinti El. paštas

Liepos popietė Sibirkoje

Liepos 11 d. popietę nemažas būrelis restauratorių su šeimomis ir draugais  susiruošė aplankyti Sibirkos rožyną Trakų rajone.

 sibirka 1

Nors rasti rožyną buvo šioks toks iššūkis (navigacinė sistema šiame atokiame kampelyje neveikia, nuklysti kitu žvyrkeliu visai nesunku), tačiau įspūdžiai pranoko lūkesčius.
Trakų rajone esančiame rožyne, atvirame grunte auginami aukštos kokybės rožių sodinukai. Jauna profesionalių biologų šeima Dovilė ir Mindaugas Rylos susižavėjo šiomis gėlėmis ir jau devyneri metai serga „rožių liga“. Kolekcijoje šiuo metu auga virš 450 rožių ir erškėčių veislių. Kolekcijos paskirtis - mūsų klimato sąlygomis išbandyti rožių veisles, gėles auginant ir prižiūrint be insekticidų ir pesticidų, atrenkant tinkamiausias mūsų klimatui rūšis, atspariausias ligoms, šalnoms ir kitiems nepalankiems veiksniams. Tai ne šiaip koks ūkis, o ypatingai jaukus, organiškai tarp senų medžių įveistas, vasarą ir rudenį žydintis kvapnusis sodas. Jis  nuolat tobulinamas ir papildomas rožėmis iš viso pasaulio.

  sibirka 2

Sužinojome trumpą rožių kilmės istoriją, apie Europos parkų puošimą pavieniais rožių krūmais, apie XVIII a. ir XIX a. madą, perkėlusią šias išskirtines gėles į parterius, galiausiai apie rožių kelią iš Kinijos, Japonijos, Turkijos į Europą.
Rožynas yra įdomus specialistams ir rožių kolekcionieriams. Iš čia auginamų gėlių galima surinkti senovinių rožių kolekcijas, sukurti artimą autentiškai rožynų ir parko puošmenų estetiką restauruojamų objektų aplinkoje.

 sibirka 3

 

sibirka4Rožyno šeimininkė paprašė, pastebėjus rožės krūmą senose kapinėse ar sodybose, pranešti jai (atsiųsti nuotrauką su vietos nuoroda).Gal tai viena iš senovinių veislių, tokiu būdu gal bus išsaugota dar viena šios nuostabios simboliais apipintos gėlės rūšis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sibirka5

 Išgirdome, kad senųjų rūšių rožės gali pergyventi ir savo šeimininkus, tuo tarpu naujų veslių rožės gyvena apie 10 m., vėliau sunyksta, praranda atsparumą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įdomu tai, kad rožyno šeimininkė Dovilė drąsiai eksperimentuoja komponuodama rožes su kitomis gėlių ir žolių rūšimis, sukurdama gyvus, kvepiančius skirtingų nuotaikų paveikslus. Tikrai užburiantis baltasis rožynas, kur norisi sustoti, pabūti ilgėliau.

sibirka6

 

sibirka7

Kiekvienas turėjo progą išsirinkti kvapniausią ir gražiausiai žydinčią rožę  ar net įsivaizduoti naują savo vardo rožę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Rožyno šeimininkė pakvietė apsilankyti po dviejų savaičių, penktadienį ar šeštadienį, kai žydės visi sodinukai.

 sibirka 8

Susidomėjusiems tikrai verta apsilankyti Sibirkos tinklalapyje http://www.rozes.lt
Esame dėkingi architektei Daliai Kazlauskienei, suorganizavusiai spontanišką vasarišką išvyką.
Grįžtant ne vienas ekipažas sustojo pasigrožėti Plomėnų pelkės gamtovaizdžiu.

 sibirka9

 Tekstą parengė architektė restauratorė  Daina Ferguson.

 

 
< Ankstesnis   Kitas >

http://www.restauratoriusajunga.lt, powered by Joomla