Pirmas puslapis
Apie
Naujienos
Mokslinė metodinė taryba
Kontaktai
Konkursai
Vytautijada
Suvažiavimai
Atestavimas
Paieška
Nuorodos


Lietuvos Respublikos
restauratorių sąjunga
Į/k 190685380
Pilies g.16/Šv.Mykolo g.2
LT-01123  Vilnius
Tel. 8 5 2619459
restauratoriu.sajunga@gmail.com
Restauratorių premijos laureatas – talentingas skulptorius Augustinas Kluoda Spausdinti El. paštas

2012-12-17

Praeitą savaitgalį sostinės Bernardinų bažnyčioje buvo įteikta restauratorių Romualdo Vytauto Kaminsko ir Mildos Kaminskienės vardo premija. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Paminklotvarkos katedros teikimu apdovanojimą pelnė kaunietis, VDA skulptūros restauravimo magistrantas Augustinas Kluoda.

 

 Jaunasis skulptorius gimė Kaune, mokėsi Ugnės Karvelis gimnazijoje ir Antano Martinaičio dailės mokykloje. VDA Kauno dailės fakultete studijavo skulptūrą, 2011 m. pusmetį stažavosi Italijoje.

Lietuviškojo neorealizmo atstovas, portretų lipdytojas A. Kluoda žavisi italų baroko skulptoriaus Lorenzo Berninio darbais, ironiškuoju prancūzų neoklasicistu Jean‘u Antoin‘u Houdon‘u, iš lietuvių – Juozo Zikaro kūryba. Savo kūryboje interpretuoja XX a. totalitarinės plastikos tradicijas. „Ateityje norėčiau laviruoti tarp kūrybos ir atkūrybos“, – juokaudamas sako A. Kluoda.

Mišių metu už gyvus bei mirusius restauratorius pranciškonas Julius Sasnauskas Bernardinų bažnyčioje pasakojo, kad jei nebūtų kunigas – būtų ne politikas, finansininkas ar mokytojas, bet tik restauratorius.

„Nes prikelti, atstatyti, atrasti tai, kas per amžius buvo sunykę, užtinkuota ar uždažyta yra labai prasminga, adventiška“.

„Pats Dievas yra didžiausias žmogaus širdies restauratorius“, kalbėjo J. Sasnauskas. Gotikinėje Vilniaus Bernardinų bažnyčioje sovietmečiu buvo įsteigti sandėliai, skulptūros restauravimo dirbtuvės.

Buvęs Lietuvos restauratorių vadovas R. V. Kaminskas (1929-2010) prieš mirtį paskyrė kasmetę premiją už Lietuvos restauracijos projektus, originalias restauravimo idėjas. Pernai pirmąja laureate tapo jauna interjero restauratorė Renata Kalvaitytė.

Rėkiantis. Molis.

 
< Ankstesnis   Kitas >

http://www.restauratoriusajunga.lt, powered by Joomla