Pirmas puslapis
Apie
Naujienos
Mokslinė metodinė taryba
Kontaktai
Konkursai
Vytautijada
Suvažiavimai
Atestavimas
Paieška
Nuorodos


Lietuvos Respublikos
restauratorių sąjunga
Į/k 190685380
Pilies g.16/Šv.Mykolo g.2
LT-01123  Vilnius
Tel. 8 5 2619459
restauratoriu.sajunga@gmail.com
Kvafnio 150 Spausdinti El. paštas

2013-05-13

 2013 m. ne tik Graikija, bet ir visas pasaulis mini 150-ąsias Konstantino Kavafio  (1863-1933 m.) gimimo metines. Ši sukaktis įtraukta į UNESCO minimų datų kalendorių. Šiame reikšmingų viso pasaulio kultūrai, švietimui ir mokslui sukakčių kalendoriuje taip pat yra ir Meilės Lukšienės 100-osios gimimo metinės.

 Konstantinas Kavafis (Kōnstantinos Petrou Kavaphēs) – įžymus graikų poetas, gyvenęs ir dirbęs Aleksandrijoje. Pirmoji jo eilėraščių rinktinė (Ποιήματα) pasirodė tik po jo mirties 1935 m. ir atnešė jam pasaulinę šlovę. Kavafio poezija išsiskiria savita kalba, gebėjimu derinti istorinius siužetus ir šiuolaikiškas meninės raiškos formas bei universaliųjų vertybių išryškinimu. 

 Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojų sąjunga ir Graikijos Respublikos ambasada Lietuvoje, maloniai kviečia Jus dalyvauti Konstantino Kavafio poezijos skaitymuose, kurie vyks š. m. gegužės 14 d., antradienį, 17.30 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Poeziją skaitys aktorius Aleksas Kazanavičius, gitara ir pučiamaisiais improvizacijas graikų tradicinės muzikos motyvais atliks Saulius ir Donatas Petreikiai. Renginyje dalyvaus Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Marija Drėmaitė, Rašytojų sąjungos atstovai, Graikijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Michail Daratzikis.

 

K. Kavafio 150-osios gimimo metinės

 

Konstantinas Kavafis (1863–1933) – vienas iš žinomiausių XX a. graikų poetų. Jo poezija buvo pripažinta tik po mirties, 1935 m. išspausdinus pirmąją jo kūrybos antologiją.  K. Kavafis buvo estetas perfekcionistas, pasižymėjo puikia istoriniais vaizdiniais grįsta vaizduote, įtaigumu, minties skvarbumu, įžvalgumu, intelektualumu, savitomis metaforomis. Pagrindinės poeto eilėraščių temos buvo likimas, tobulybės ir realybės priešprieša, menas ir politika. Poeto kūryboje yra meilės lyrikos. Anot literatūros kritikų, K. Kavafis  ne tik pasuko graikų poeziją nauja kryptimi, bet ir nužymėjo naujas pasaulio šiuolaikinės poezijos gaires. Garsaus graikų poeto kūryba kalba apie universaliąsias vertybes, ji aktuali iki šiol. Visa tai užtikrino K. Kavafiui garbingą vietą Vakarų Europos literatūros panteone.

2013 m. visame pasaulyje minima K. Kavafio 150-ųjų gimimo metinių sukaktis – ji taip pat įtraukta į UNESCO minimų datų sąrašą.

Graikijos nacionalinė UNESCO komisija kviečia visą pasaulį paminėti šią sukaktį, skleidžiant informaciją mokykloms, universitetams ir nevyriausybinėms organizacijoms, vykdančioms švietimo, kultūros ir literatūros projektus, bei renginiais, skirtais K. Kavafio kūrybai, kur ji būtų skaitoma įvairiomis kalbomis. Iš viso pasaulio sukaupti įrašai bus skelbiami UNESCO svetainėje.

K. Kavafio 150-ųjų gimimo metinių proga Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir Lietuvos rašytojų sajunga, bendradarbiaudamos su Graikijos Respublikos ambasada, kviečia ateiti ir išgirsti Konstatino Kavafio kūrybos skaitymus lietuvių kalba, kurie vyks Rašytojų sąjungoje (Sirvydo g. 6 Vilnius) 2013 m. gegužės 14 d. 17.30 val.

 

 

 

 
< Ankstesnis   Kitas >

http://www.restauratoriusajunga.lt, powered by Joomla