Pirmas puslapis
Apie
Naujienos
Mokslinė metodinė taryba
Kontaktai
Konkursai
Vytautijada
Suvažiavimai
Atestavimas
Paieška
Nuorodos


Lietuvos Respublikos
restauratorių sąjunga
Į/k 190685380
Pilies g.16/Šv.Mykolo g.2
LT-01123  Vilnius
Tel. 8 5 2619459
restauratoriu.sajunga@gmail.com
„Freska - dailyraštis ant sienos“ Spausdinti El. paštas

2013-06-26

 Kviečiame Jus į Tarptautinių kūrybinių dirbtuvių dalyvių, Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos dailės akademijų studentų ir dėstytojų, darbų parodos „Freska - dailyraštis ant sienos“ atidarymą, kuris įvyks š. m. birželio 26 d., trečiadienį, 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11 Vilnius). Paroda bus eksponuojama iki liepos 3 d.

 

Parodoje bus galima susipažinti su tradicinės Vilniaus freskos šiuolaikine interpretacija profesionalų darbuose, atliktuose akvarelės, piešimo, tapybos technikomis. Taip pat bus eksponuojami architektūriniai freskų dekoro projektai.

 

Tarptautinių kūrybinių dirbtuvių dalyvių, Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos dailės akademijų studentų ir dėstytojų, darbų paroda „Freska - dailyraštis ant sienos“

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje š. m. birželio 26 – liepos 3 d. vyks Tarptautinių kūrybinių dirbtuvių dalyvių, Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos dailės akademijų studentų ir dėstytojų, darbų paroda „Freska - dailyraštis ant sienos“, kurioje bus galima susipažinti su tradicinės Vilniaus freskos šiuolaikine interpretacija profesionalų darbuose, atliktuose akvarelės, piešimo, tapybos technikomis.

Kūrybinių dirbtuvių, kurias organizuoja Vilniaus dailės akademija (projekto kuratorė Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedros dėstytoja Živilė Jasutytė), tikslas -  supažindinti Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos monumentaliosios dailės - freskos studentus su vertinga  Lietuvos istorine freska Vilniaus senamiestyje, Pažaislio kamaldulių vienuolyno ansamblyje, Trakų rajono sakralinėse erdvėse, Lentvario, Trakų Vokės ir Užutrakio dvarų sodybų ansambliuose. Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos studentams sudaryta unikali galimybė susipažinti su sakraline monumentaliąja daile bažnyčiose, vienuolynuose ir kitų tikybų maldos namuose, perprasti freskos naudojimo visuomeninėse ir asmeninėse erdvėse skirtumus ir panašumus. Išvykų į objektus metu buvo aktualizuojamas šiuolaikinio kūrėjo santykis su istorine sienine tapyba, keliami šiandieninio kūrėjo atsakomybės ir tradicijų tęsimo  klausimai. Seminaro „Freska Lietuvoje nuo seniausių laikų iki 1945 m.“ metu trijų šalių atstovai pateikė savo potyrius ir senų meistrų darbų vertinimus, kurie padėjo išryškinti trijų šalių bendrojo paveldo vertinimo panašumus ir skirtumus, padėjo ieškoti tampresnių bendrystės ryšių. Užutrakio dvaro sodyboje jaunieji freskų meistrai kūrė  savus freskos projektus viešajai erdvei restauruojamoje Užutrakio dvaro sodybos buvusioje virtuvėje.  Šiame Užutrakio sodybos pastate yra formuojama viešoji kultūrinio turizmo erdvė, todėl jos meninis apipavidalinimas yra labai atsakinga užduotis, reikalaujanti gilių ir profesionalių sprendimų. Freskos studentų sukurti viešosios reprezentacinės erdvės dekoro projektai pasitarnaus, priimant brandų sprendimą dėl interjerų įrengimo. Kūrybinių dirbtuvių organizatoriai  taip pat numato išleisti  seminaro dalyvių darbų katalogą ƒ„Freska ir meistrystė: palikimas, tradicija ir perspektyvos“.

Kviečiame dalyvauti parodos atidaryme, kuris įvyks š. m. birželio 26 d., trečiadienį, 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11 Vilnius)

 

 

 

 

 

 

 
< Ankstesnis   Kitas >

http://www.restauratoriusajunga.lt, powered by Joomla