Pirmas puslapis
Apie
Naujienos
Mokslinė metodinė taryba
Kontaktai
Konkursai
Vytautijada
Suvažiavimai
Atestavimas
Paieška
Nuorodos


Lietuvos Respublikos
restauratorių sąjunga
Į/k 190685380
Pilies g.16/Šv.Mykolo g.2
LT-01123  Vilnius
Tel. 8 5 2619459
restauratoriu.sajunga@gmail.com
Tradicinio japoniško popieriaus paroda Spausdinti El. paštas

2013-10-03

Mieli bičiuliai, maloniai kviečiame Jus į Tradicinio japoniško popieriaus (washi) Sadao Mino (美野定雄) darbų parodos „Popierius įvairiai“ atidarymą,

kuris įvyks š. m. spalio 3 d. (ketvirtadienį) 17 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje Šv. Jono g. 11, Vilniuje.

Spalio 4 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje taip pat vyks washi kūrybinės dirbtuvės.

Parodą rengia Japonijos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija. Ekspozicija veiks iki š. m. spalio 28 d. 

Tradicinio japoniško popieriaus (washi) paroda „Popierius įvairiai“

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerija

Sadao Mino (美野定雄)

Japonijoje rankomis pagamintas popierius vadinamas washi. Sadao Mino popierių ekspozicijai gamino iš japoninio popiermedžio, gaisrenos, papiruso, laukinių žolių ir pan. Pamirkius popierių gamtoje aptinkamuose natūraliuose dažuose, tokiuose kaip raudonasis geležies oksidas, persimonų sultys, indigas ir pan., sukuriami modernūs washi  kūriniai, atspindintys Okinavos šviesą ir augmeniją.

                 Popieriaus meistras Sadao Mino mokėsi washi gamybos paslapčių iš dviejų mokytojų washi meistrų Minoru Fujimori ir Seiji Akamatsu. Šiuo metu p. Mino popieriaus gamyba užsiima Okinavos saloje. 2010 m. Okinavoje atidarė savo washi studiją „Oz“.

                 Sadao Mino yra surengęs savo personalines parodas Paryžiuje, Tokijuje, Ibarakio ir Hiogo prefektūrose. Jungtinėse parodose savo darbus eksponavo Paryžiuje ir Mece (Prancūzija).

 ***

Popieriaus gamybos metodai į Japoniją atkeliavo daugiau nei prieš 1400 metų. Tradiciškai, washi gamyba buvo sezoniška. Geriausias popierius būdavo pagaminamas šaltais žiemos mėnesiais.

Nuo senų laikų popierius Japonijoje buvo plačiai naudojamas namų architektūroje, tradicinių skėčių gamyboje ir t.t. Meidži laikotarpiu (XIX a.vid.) popieriaus poreikis labai išaugo. Tačiau tai kartu buvo ir laikotarpis, kai buvo pereinama nuo washi prie vakarietiško popieriaus, nuo rankų darbo popieriaus prie pagaminto popieriaus, pasitelkus mašinas.

Nepaisant šių pokyčių, stiprus, tačiau lankstus tradicinis japoniškas popierius yra glaudžiai susijęs su japonų kultūra ir vis dar naudojamas religiniais tikslais, kasdienio naudojimo daiktų gamyboje (pvz. vėduoklės, žaislai, rūbai), tradicinėje architektūroje ir pan.

Šiandieniniai popieriaus meistrai kliaunasi washi pritaikomumu – jie stengiasi šimtmečius skaičiuojantį tradicinio popieriaus gamybos procesą panaudoti tenkinant besikeičiančios visuomenės poreikius.

Ši paroda atskleis neribotas tradicinio japoniško popieriaus galimybes.

 
< Ankstesnis   Kitas >

http://www.restauratoriusajunga.lt, powered by Joomla