Pirmas puslapis
Apie
Naujienos
Mokslinė metodinė taryba
Kontaktai
Konkursai
Vytautijada
Suvažiavimai
Atestavimas
Paieška
Nuorodos


Lietuvos Respublikos
restauratorių sąjunga
Į/k 190685380
Pilies g.16/Šv.Mykolo g.2
LT-01123  Vilnius
Tel. 8 5 2619459
restauratoriu.sajunga@gmail.com
PrisiminkimeVladimirą Zonną Spausdinti El. paštas

2013-10-31

Artėjant Visų Šventųjų , Vėlinių dienai, prisiminkime 2013 metais rugpjūčio 20 dieną Anapilin išėjusį Vladimirą Zonną.


Vladimiras Zonnas, Restauratorių sąjungos Garbės teismo pirmininkas, didžiulę patirtį sukaupęs plačios erudicijos inžinierius, be kitų solidžių darbų kelis dešimtmečius diagnozavęs ir gydęs Lietuvos kultūros vertybes. Kuomet nebežinodavome, ko griebtis, koks inžinerinis sprendimas padėtų išsaugoti atskirus autentiškus elementus ar visą statinį, kreipdavomės pagalbos į Gerb. Zonną ir, kaip taisyklė, gaudavom protingą, paremtą ilgalaike praktika receptą...

Visus, bendravusius su Zonnu, (tiksliau, su fon Zonn: sudėtingam praeitame amžiuje kilmę nurodančio prielinksnio dokumentuose teko atsisakyti, kaip ir pasijauninti vienais metais – šią vasarą, pažymint garbingą 90-metį, fon Zonn šventė jau devyniasdešimt pirmąjį gimtadienį), stebino ne tik jaunatviška figūra, kilnus profilis, elegantiška laikysena, bet ir tikrai džentelmeniškos manieros, elgsena ir poelgiai iškiliai išsiskiriantys iš mūsų aplinkos. Ir tai natūraliai derėjo su betarpišku paprastumu, nuoširdumu. Supranti, kad kilmė, iš kartos į kartą perduodama vertybių skalė, pati tampa paveldima vertybe. Zonno namuose Žvėryne ant sienos kabo senolio, vokiečių didiko, Rusijos Caro generolo portretas, išsaugoti jo ordinai... Paklaustas, kaip su Bajorų sąjunga, šypsodamasis paaiškino, kad buvo pareikalauta tiek kilmę patvirtinančių dokumentų, kad numojęs ranka ir ta proga parodė per visas negandas išsaugotus šeimos archyvus.

Pamąstai, jeigu būtų išlikusi mūsų senoji aristokratija ar nors tarpukaryje susiformavusi inteligentija, gal Lietuvėlėje vyrautų kita vertybių skalė, gal dabar žiniasklaidos elitu skelbiama publika nebūtų rodoma kaip siekiamybė nemažai jaunimo daliai. Gal Lietuvoje būtų kažkiek kitaip.

Gerai, kad dar spėjome šią vasarą pasveikinti Zonną su Kultūros ministerijos apdovanojimu, pabendravome, paklausėme prisiminimų.

Prisimenant Zonną, visuomet užlieja šiltas jausmas, Jo šviesus atminimas liks visų pažinojusų širdyse.

 

Audronis Katilius

 
< Ankstesnis   Kitas >

http://www.restauratoriusajunga.lt, powered by Joomla