Pirmas puslapis
Apie
Naujienos
Mokslinė metodinė taryba
Kontaktai
Konkursai
Vytautijada
Suvažiavimai
Atestavimas
Paieška
Nuorodos


Lietuvos Respublikos
restauratorių sąjunga
Į/k 190685380
Pilies g.16/Šv.Mykolo g.2
LT-01123  Vilnius
Tel. 8 5 2619459
restauratoriu.sajunga@gmail.com
Vytautijada 2009 Spausdinti El. paštas

Pagal "Nepriklausomybės paminklų tvarkybos, pažinimo sklaidos ir edukacijos programą 2009' - VYTAUTIJADA buvo restauruoti du I Nepriklausomybės laikų paminklai, pastatyti  1930 m, Ignalinos r.

Pagal Kultūros paveldo departamento finansavimą buvo restauruotas paminklas Vytauto Didžiojo 500 m. mirties metinėms atminti Rizgūnų k. Ceikinių sen., Ignalinos r.

Paminklas 5,0 m aukščio pastatytas iš betono, natūralaus akmens ir viršūnėje papuoštas metaliniu dekoratyviniu kryžiumi. Apžiūros ir tyrimų metu nustatyta, kad paminko paviršiai yra purvini, apaugą kerpėmis, samanomis, žaliaisiais dumbliais, aptrupėjęs, suskilinėjęs su didesniais ar mažesniais plyšiais bei nuskilimais, grublėtu paviršiumi. Metalinis kryžius - surūdijęs. Tyrimų pagrindu paruoštos paminklo konservavimo restauravimo darbų technologinės rekomendacijos. Paminklą per vasarą restauravo I kategorijos natūralaus ir dirbtinio akmens restauratorius Č. Bareika.

Restauravimo metu paminklas buvo nuvalytas, nuplautas, pašalinta biologinės korozijos produktai, byrantys fragmentai, vandenyje tirpios druskos, užtaisyti plyšiai, priklijuoti atšokę nuo mūro paviršiai, užtaisytos išdaužos, nuskilimai, netektys, paviršius apdorotas biocidais ir hidrofobizatoriais.

Pagal Kultūros ministerijos Kultūros rėmimo fondo finansavimą buvo restauruotas paminklas Vytauto Didžiojo 500 m. mirties metinėms atminti Mažulonių piliakalnio papėdėje Ignalinos sen., Ignalinos r. Paminklas - 5,2 m aukščio pastatytas iš betono, kurį puošė natūralaus akmens M.Marijos reljefas ir atminimo plokštė su užrašu ir metalinis kryžius.

Paminklas karo metu buvo sušaudytas, išplėštas reljefas ir paminklinis užrašas. Apžiūros ir tyrimų metu nustatyti paminklo pažeidimai ir paruoštos technologinės rekomendacijos konservavimo restauravimo darbams. Per vasarą paminklą restauravo restauratorius Č. Bareika. Natūralaus akmens restauratorius A. Jokumaitis( natūralaus akmens apdirbimo įmonės "Alfa ir omega" direktorius) išgraviravo M. Marijos reljefą, iškalė paminklinį užrašą ir padovanojo Mažulonių k bendruomenei , žavėdamasis Ignalinos krašto žmonių meile ir pagarba Lietuvos istorijai.

Tvarkant paminklo aplinką (retinant medžius ir krūmus), įrengiant laiptus gražiai padirbėjo seniūnijos bendruomenė, vadovaujant seniūnui J. Politui.

2009 09 19, susirinkus gausiam būriui kraštiečių, paminklą pašventino Ceikinių klebonas. Dalyvaujant projekto vadovei ir restauratoriui, buvo aptarta paminklo būsima priežiūra.

Renginys buvo plačiai nušviestas Ignalinos r. spaudoje.


Projekto vadovė                                                                          Elvyra Veronika Telksnienė

 

      
 Prieš restauravimą  Po restauravimo

 

 

http://www.restauratoriusajunga.lt, powered by Joomla