Pirmas puslapis
Apie
Naujienos
Mokslinė metodinė taryba
Kontaktai
Konkursai
Vytautijada
Suvažiavimai
Atestavimas
Paieška
Nuorodos


Lietuvos Respublikos
restauratorių sąjunga
Į/k 190685380
Pilies g.16/Šv.Mykolo g.2
LT-01123  Vilnius
Tel. 8 5 2619459
restauratoriu.sajunga@gmail.com
Spausdinti El. paštas

Vilniaus miesto gatvėse, lauko reklamos kolonose pasirodė nauji plakatai su "Vilniaus kultūros sostinės 2009" logotipais. Jie nieko nereklamuoja, neskelbia naujų koncertų ar teatro premjerų su garsių aktorių ar dainininkų vardais. Jie kalba. Kalba modernia eksperimentinės tipografikos kalba. Kalba sau arba su praeiviais. Su vilniečiais ir miesto svečiais. Kalba specialiai Vilniaus senamiesčiui sukurtais šriftais parašytais pranešimais apie kultūros paveldo objektų trapumą ir tiki, kad bent kelioms savaitėms gali tapti psichologiniais dirgikliais, paskatinsiančiais tolesnes viešas diskusijas. Vilniečiai ir sostinės svečiai turi išmokti labiau saugoti ir vertinti tai, ką turi - unikalų Vilniaus senamiestį.

Projekto dalyviai atsargiai "pasiskolino" senamiesčio fragmentus - raides iš miesto ir sukūrę tipografinius pranešimus - žodžius, grąžino juos miestui. "Atsiprašau, kaip rasti senamiestį", "Mes būsime istorija?", "Prarasti", "Infekcija", "Kam rūpi" - tai tik keletas klausimų (o gal atsakymų), kuriuos iškėlė jaunieji grafikos dizaineriai. Raidės, primenančios plastikiniais langų rėmais padabintus Pilies gatvės namus, panašios į sunykusias senąsias gatvių iškabas ar atsilupusius gynybinės miesto sienos dažų fragmentus, kalba. Įsiklausykime. Nebūkime svečiais savo mieste. Jo dar niekas nenusipirko. Jis mūsų...

Šie lauko plakatai sukurti šiemetinėje Europos kultūros sostinėje Vilniuje vykusių kūrybinių dirbtuvių "Raidės iš miesto - žodžiai į miestą / Letters from City - Words to City" metu. Tai viena iš daugialypio projekto "Dizainas miestui" dalių, kurioje dalyvavo 21 dizaino studentas iš Lietuvos ir Suomijos. Jiems vadovavo Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedros dėstytoja, e. prof. p. Aušra Lisauskienė, Helsinkio meno ir dizaino universiteto TAIK Vizualinės komunikacijos katedros dėstytoja Tarja Nieminen bei Lahti dizaino instituto Grafinio dizaino katedros vedėjas Kari Ojapelto (Suomija).

Projektą globoja Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija

Foto1 , Foto2 , Foto3 , Foto4 , Foto5 , Foto6 , Foto7 , Foto8 , Foto9

 
< Ankstesnis   Kitas >

http://www.restauratoriusajunga.lt, powered by Joomla