Pirmas puslapis
Apie
Naujienos
Mokslinė metodinė taryba
Kontaktai
Konkursai
Vytautijada
Suvažiavimai
Atestavimas
Paieška
Nuorodos


Lietuvos Respublikos
restauratorių sąjunga
Į/k 190685380
Pilies g.16/Šv.Mykolo g.2
LT-01123  Vilnius
Tel. 8 5 2619459
restauratoriu.sajunga@gmail.com
Spausdinti El. paštas

Rygos miesto meras ir  vyriausiasis architektas kviečia į parodos RYGOS MEDINĖ ARCHITEKTŪRA atidarymą.

Kada: 2009 m. gruodžio 11 d., 14:30.
Kur: Vilniaus miesto savivaldybė, II aukšto fojė.

2009 m. gegužę paroda buvo eksponuojama Rygos savivaldybėje. Miesto valdžia ir patys rygiečiai turėjo progą susipažinti su viena svarbiausių Latvijos sostinės paveldo dalimi. Dalis parodos buvo eksponuojama Lisabonoje, dabar ji rodoma Valencijoje. Pagrindinis parodos tikslas - pabrėžti medinės architektūros svarbą, parodyti galimybes ją išsaugoti ir restauruoti.

Istorinis Rygos centras yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mediniai namai šiame kontekste yra viena svarbiausių paveldo dalių. Iš 5000 pastatų, esančių istoriniame Rygos centre, 10 procentų sudaro mediniai paveldo objektai.Visoje miesto teritorijoje yra apie 3500 medinių pastatų.

Rygos medinės architektūros paroda prasideda nuo šiandienos situacijos pristatymo - restauruoti namai ir jų fasadų detalės; apleisti, apdegę ir saugomi namai.

Parodą sudaro keturios dalys: įvadinė dalis, kurioje eksponuojamas miesto planas su pažymėtais Rygos medinio paveldo objektais; Kalnciema ir Mūrnieku gatvių atgaivinimo projektai; mediniai namai Ķīpsaloje ir jų maketai.

Įžanginė dalis supažindina su Rygos medinės architektūros istorija, visuomeniniais procesais, vykusiais per pastaruosius metus ir skatinusiais išsaugoti bei įvertinti medinius pastatus.  Čia atspindėti ir kontraversiški sprendimai, susiję su medinių pastatų restauravimu ir modernizavimu. Įvadinėje dalyje nagrinėjamos trys teritorijos, kuriose yra didelis medinių namų tankis ir kurios turi didelį potencialą tolimesnei plėtrai. Autoriai stengėsi parodyti, kad užmiesčio kvartalai gyvuoja kaip idealūs “kaimas mieste” modeliai, tinkami pilnaverčiui gyvenimui. Tai neišnaudotos galimybės, ateities investicijos ir idėjos siekti naujos kokybės gyvensenos.

Kitos trys parodos temos rodo skirtingus Rygos medinių pastatų išsaugojimo, restauravimo ir transformavimo būdus. Matome pradėtus, vykdomus ir jau pabaigtus projektus.

Kalnciema gatvės atgaivinimo  projektas pristatomas kaip privačios ir valstybinės partnerystės pavyzdys, pradėtas 2002 ir įgyvendintas 2006 metais kartu su Rygos miesto taryba, Kultūros ministerija, Paveldo apsaugos inspekcija ir Aplinkos apsaugos ministerija.. 2006 metais šiam pastatų ansambliui buvo suteiktas Valstybinės reikšmės urbanistinio paminklo statusas. Dambergi brolių bendrijai priklauso 6 restauruoti mediniai namai, kurie sudaro didžiąją dalį pastatų ansamblio Kalnciema gatvėje.

Mūrnieku gatvės medinių pastatų ansamblis yra istoriniame Grīziņkalns darbininkų rajone . Pagrindinis šios gatvės atgaivinimo tikslas buvo išsaugoti ir restauruoti esamus pastatus, raginti namų bei butų savininkus investuoti savo lėšas ir patiems aktyviai dalyvauti tvarkant vidinius kiemus. Rygos miesto Latgale rajono direktoratas, atsižvelgdamas į istorinę, urbanistinę ir socialinę Grīziņkalns kvartalo aplinką prisiėmė atsakomybę už  šio projekto vykdymą.

Medinių namų kvartalas Ķīpsaloje yra puikus privačios iniciatyvos pavyzdys. 1996 metais buvo atstatytas pirmasis Gaili šeimos namas. Per pastaruosius 10 metų čia buvo restauruota ir perkelta 10 medinių namų. Ķīpsaloje buvo rekonstruota Tarptautinė mokykla, baigiama dviejų darbininkų kvartalų ir memorialinio Žanio Lipkės, gelbėjusio žydus, muziejaus rekonstrukcija. Pagrindinis šio projekto tikslas - išsaugoti kiek įmanoma daugiau autentiškų namų dabartinėje urbanistinėje aplinkoje, pritaikant juos šiuolaikiniam gyvenimui.

Parodos autorė, architektė  Zaiga Gaile

 
< Ankstesnis   Kitas >

http://www.restauratoriusajunga.lt, powered by Joomla