Pirmas puslapis
Apie
Naujienos
Mokslinė metodinė taryba
Kontaktai
Konkursai
Vytautijada
Suvažiavimai
Atestavimas
Paieška
Nuorodos


Lietuvos Respublikos
restauratorių sąjunga
Į/k 190685380
Pilies g.16/Šv.Mykolo g.2
LT-01123  Vilnius
Tel. 8 5 2619459
restauratoriu.sajunga@gmail.com
Spausdinti El. paštas

Paroda apie kultūros paveldą.

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) atidaryta plakatų paroda "Raidės iš miesto, žodžiai į miestą". Paroda, surengta įgyvendinus Vilniaus dailės akademijos projektą, skirtą priminti visuomenei unikalaus Vilniaus senamiesčio pažeidžiamumą.

 Šio projekto, kuriam 2009 m. buvo suteiktas Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos patronažas, rezultatas – 10 plakatų. Plakatai, sukurti eksperimentinės tipografikos priemonėmis, 2009 m. spalio mėn. buvo iškabinti Vilniaus senamiesčio lauko stenduose. Šįkart vilniečiams bus suteikta unikali proga išvysti visus šiuos plakatus vienoje erdvėje.

Projekto autoriai tikina, kad nuo mūsų šiandieninio požiūrio į kultūros paveldą priklauso, ką paliksime ateinančioms kartoms. Subūrus tarptautinę jaunųjų dizainerių grupę iš Lietuvos ir Suomijos, kūrybinių dirbtuvių metu buvo surinkta medžiagą apie didžiausią rizikos laipsnį turinčius kultūros paveldo objektus Vilniaus senamiestyje. Apibendrinus šią medžiagą ir išgryninus bendrąsias bei individualiasias atskirų objektų problemas, buvo siekiama sukurti vizualius tipografinius pranešimus, padėsiančius atverti akis ne tik valdininkams, bet ir miesto gyventojams.

Projekto sumanytojai aktualizavo įsisenėjusias Vilniaus senamiesčio problemas: plastikinius langus kultūros paveldo objektuose, grafiti ant atrestauruotų senamiesčio gynybinių sienų, savavališkai įterptas eklektiškas architektūros detales į paveldosauginius objektus, savavališkus palėpių iškėlimus ant kultūros paveldo objektų stogų, papildomų aukštų pristatymą ant restauruojamų namų, naujų pastatų įterpimus, neišlaikant paveldo objekto apsaugos zonų ir daugelį kitų.


Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos darbo laikas:
I-IV   8-17 val.
V      8-16 val.

 
< Ankstesnis   Kitas >

http://www.restauratoriusajunga.lt, powered by Joomla